wtorek, 2 stycznia 2018

[041] Twinnings: Cytrynowa

(kliknij żeby powiększyć)


Dzień dobry,

            Wymieniłam się na kilka herbat tej firmy, a że wszystkie mają papierowe opakowania, to doszły do mojej „szybkiej” kolejki, żeby nie wywietrzały. Co dzień sobie parzę chociaż jedną – przynajmniej póki leniuchuję na urlopie.

            Dzisiaj do śniadania zaparzyłam sobie cytrynową. Należało ją zalać wrzątkiem i trzymać w kubku od trzech do czterech minut, czyli tak samo jak poprzednią owocową tej firmy. Zapach po zaparzeniu był znowu bardzo fajny, choć tym razem zupełnie niesłodki. Czuć było gorzkawy zapach skórki cytrynowej i dosłownie jedną, niewielką nutkę kwaśnej cytryny.

            W smaku w ogóle nie było czuć ani kwasku cytrynowego, ani kwaśnej cytryny – za to wyraźnie było czuć skórkę z jej gorzkawym (ale bardzo, bardzo delikatnie gorzkawym) posmakiem. Zauważyłam, że jeśli chodzi o herbaty owocowe, to te cytrynowe są zazwyczaj dobre, nawet jeśli inne owocowe się konkretnym firmom nie udają. Ciekawe dlaczego tak jest – może po prostu cytryny (tak jak sałatki jarzynowej) nie można zepsuć…? :D

            Swoją drogą ciekawa jestem, czy istnieje herbata ekspresowa (albo nawet zwykła, bez torebek), która będąc herbatą cytrynową smakuje jak te napoje herbaciane w butelkach. Wszystkie, które do tej pory piłam smakowały jak czarna herbata z dodatkiem startej skórki – takiego typowo cytrynowego smaku, jaki znam z napojów albo lodów jeszcze nie spotkałam. Znacie taką? Jeśli znacie, to chętnie się wymienię, albo przyjmę nazwę lub namiary i sobie kupię :)

            Wszystkiego dobrego w nowym roku! (Zostało 9 recenzji do konkursu!)
           
             
Podsumowując: raczej kupię ponownie.
Opakowanie: 4/10 – papierowe saszetki z wyrywanymi z opakowania kartonikami
Cena: 6/10 – 7,00 zł, w pudełku jest 25 torebek, czyli 28 gr za sztukę
Zapach: 8/10 – intensywny, zgodny z opisem
Smak na ciepło: 7/10 – zgodny z opisem, dobry
Smak na zimno: 6/10 – mniej intensywny niż na ciepło  


Ocena ogólna: 7/10

2 komentarze:

  1. Lubię herbatki tej firmy, zazwyczaj są bardzo dobre :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja na razie kilku tylko próbowałam (chyba trzech) i to chyba była jedyna, która mi smakowała bez większych "ale"... :))

      Usuń