niedziela, 4 lutego 2018

KONKURS


Nareszcie! Nareszcie dobrnęłam do pięćdziesiątej recenzji (spóźniłam się z tego co pamiętam o miesiąc chyba, bo podejrzewałam, że wyrobię się z tym do końca roku), więc czas nadszedł i na pierwszy – mały, prosty i szybki – konkursik! Uprzedzam też od razu pytania: można wziąć udział tyle razy, ile ma się ochotę – liczba zgłoszeń nieograniczona! :D

Ależ jestem podekscytowana! Do rzeczy więc!


KONKURS NUMER JEDEN


Organizowany przeze mnie konkurs jest konkursem literackim i polega na napisaniu krótkiego opowiadania. Nie bójcie się – nie będzie to nic trudnego! Poniżej zamieszczam tak bardzo szczegółowe zasady, jak tylko byłam w stanie wyjaśnić, ale jeśli ktoś ma jakieś pytania, to zapraszam do zadawania ich – postaram się wszystko doprecyzować, jeśli będzie trzeba.

Nie ma oczywiście ograniczeń wiekowych - w konkursie udział może wziąć każdy, kto ma jakiś polski adres, na który ewentualnie będę mogła wysłać nagrodę, jeśli wygra.


Zasady:

1.     Opowiadanie musi liczyć co najmniej 500 słów (pięćset), ale nie ma limitu górnego, czyli jak już przekroczycie minimalne pięćset słów, to możecie pisać tak długi tekst jak chcecie.

2.     Opowiadanie nie może być wcześniej publikowane.

3.     Czas akcji jest dowolny, jeśli zaś chodzi o miejsce akcji, to pod zasadami wkleiłam dwa obrazki. Trzeba sobie wybrać jeden obrazek (A albo B) i wpleść jakoś miejsce na nim przedstawione do miejsca akcji opowiadania (bohaterowie mogą je na przykład mijać, mogą wspominać, odwiedzić, urządzać, cokolwiek chcecie).

4.     W opowiadaniu musi dodatkowo pojawić się oczywiście motyw herbaty, obojętnie w jakiej formie i ilości (na przykład można wspomnieć, że ktoś pił herbatę siedząc przy kominku, że czuć było zapach herbaty, że ktoś namalował liść herbaty, odwiedził poletko herbaty albo mijał herbaciarnię – cokolwiek, byle o herbacie).

5.     Każdy może wysłać dowolną liczbę opowiadań na konkurs.

6.     Ponieważ często mam wrażenie, że nikt nie czyta tych moich recenzji, mimo że wyświetlenia bloga regularnie (choć niezbyt spektakularnie) rosną, to postanowiłam trochę was do tego zmotywować przy okazji konkursu i stąd ten punkt regulaminu. Mianowicie: żeby zgłoszenie do konkursu było ważne i rozpatrywane, należy przeczytać co najmniej dwie spośród nieskomentowanych dotychczas przez nikogo recenzji, które zamieściłam (można wybrać te stare, albo te, które się dopiero pojawią) i je skomentować (odnosząc się oczywiście do treści recenzji – jeśli ktoś napisze na przykład: „fajny blog, lecę dalej”, to nie będzie to brane pod uwagę), a potem pod postem konkursowym napisać numerki recenzji, które skomentowaliście, żebym mogła zerknąć i sprawdzić, czy to na pewno wasze komentarze.

7.     W opowiadaniu oceniać będę oryginalność, styl, ciekawość fabuły i oczywiście wywiązanie się z zasad, ale nie mam ściśle określonych kryteriów i punktacji – wygra opowiadanie, które po prostu najbardziej mi się spodoba. W ramach podpowiedzi mogę dodać, że najbardziej lubię romanse, ale nie narzucam tego gatunku i nie uprzedzam się do innych – wybór należy do was :)

8.     Do wygrania nagroda główna (niesponsorowana przez nikogo oprócz mnie, oczywiście) złożona z tygodniowego zapasu herbaty, kilku pocztówek, jakiegoś herbacianego gadżetu i czegoś słodkiego do pochrupania w oczekiwaniu na to, aż herbata się zaparzy. Zdjęcie nagrody dodam po ogłoszeniu wyników, więc na razie to tajemnica! :D

9.     Konkurs trwa od dzisiaj przez dwa tygodnie. Wyniki (i prace konkursowe chyba też, żeby było sprawiedliwie) opublikuję na blogu w ciągu tygodnia od zakończenia konkursu, a nagrodę wyślę listem poleconym w ciągu kolejnego tygodnia. (Mam nadzieję, że ktoś się zgłosi, bo nagroda już kupiona i zapakowana!)

10.  Prace konkursowe należy przysyłać na mój adres e-mail: jagodowa_muffinka@op.pl w temacie pisząc: PRACA NA KONKURS. W treści maila napiszcie dodatkowo jak się podpisaliście w komentarzach na blogu, żebym mogła sobie zapisać, że warunki zgłoszenia zostały spełnione. Napiszcie też literkę obrazka, który wybraliście. Nie zapomnijcie, że prace muszą być podpisane, żebym w czasie ogłaszania wyników mogła imiennie napisać kto wygrał!Czekam z niecierpliwością na wasze zgłoszenia! Bawcie się dobrze podczas pisania! Obrazki do wyboru:

A


(kliknij żeby powiększyć) B


(kliknij żeby powiększyć)
-> WYNIKI <-

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. No to w takim razie witam w skromnym gronie uczestników! :D

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Witam w powiększającym się gronie uczestników! <3

   Usuń
 3. Cześć! Skomentowałam: 044, 024, 035, 016, 025 :) Podpisywałam się zawsze Danka Pałęga, nie mam dostępu do konta i musiałam anonimowo dodać -_-
  Pozdrawiam, Danka :)

  OdpowiedzUsuń