piątek, 19 stycznia 2018

[046] Twinings: Czarna porzeczka


(kliknij żeby powiększyć)


Dzień dobry,

            Dzisiaj w kubku czarna porzeczka. Kiedyś nie lubiłam soku z czarnej porzeczki, samych owoców nie lubię nadal (mimo, że przez wiele lat miałam okazję próbować ich prosto z krzaka), ale teraz i sok i herbatę chętnie piję, jeśli są o tym smaku.

            Torebka jest opisana, a według opisu w środku znajduje się czarna herbata o zapachu porzeczek, więc nie spodziewam się w smaku cudów, choć pachnie rzeczywiście pięknie. Należało ją parzyć od trzech do czterech minut w stu stopniach i tak właśnie zrobiłam, a wyjmowana torebka roztaczała znowu cudny zapach, jak jedna z ostatnich, nie pamiętam, która konkretnie.

            Herbata pachnie jak sok w kartonie – naprawdę intensywny, soczysty zapach soku. Bardzo lubię takie zapachy herbat – zwłaszcza wtedy, gdy w ślad za nimi idzie taki sam intensywny smak. Tutaj jednak tego nie ma – herbata smakuje jak zwykła czarna, jedyna różnica tkwi w goryczy, a raczej w jej braku – czarna herbata zazwyczaj jest gorzka, a ta nie jest taka wcale.
           
            Raczej nie kupię jej ponownie, bo jest sporo herbat, które nie tylko ładnie pachną ale i dobrze smakują, ale nie jest zła – nadaje się do tego, żeby ją wypić do słodkiego ciasta na deser.
             
Podsumowując: raczej nie kupię ponownie.
Opakowanie: 4/10 – papierowe saszetki z wyrywanymi z opakowania kartonikami
Cena: 6/10 – 7,00 zł, w pudełku jest 25 torebek, czyli 28 gr za sztukę
Zapach: 10/10 – intensywny, owocowy, zgodny z opisem
Smak na ciepło: 5/10 – zgodny z opisem, nie czuć owoców
Smak na zimno: 5/10 – bez zmian


Ocena ogólna: 6/10

2 komentarze:

  1. Nigdy takiej herbaty nie piłam. Czarna porzeczka kojarzyła mi się ze smakiem gorzkim, dlatego nigdy nie kupowałam.Zainteresowałaś mnie i myślę,że kupię i wypiję :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jest też z jakiegoś owocowego zbioru - w pudełku jest chyba sześć różnych smaków po parę sztuk, więc nawet jak ta Ci nie podpasuje, to może inne? :)

      Usuń