niedziela, 13 maja 2018

[055] Lipton: Gruszka + czekolada

Dzień dobry!

            Dawno nie było recenzji, ponieważ komputer zakończył swój żywot – reanimacja i stabilizacja trochę trwają. Jeszcze nie jest całkiem dobrze, ale już wiemy co mu dolega, więc ufam, że będzie tylko lepiej…

            Dzisiaj w kubku coś, na co zawsze mam ochotę w niedzielę po południu, czyli słodycze – zawsze to lepiej napić się herbaty o smaku ciasta niż zjeść ciasto, prawda? ;) No właśnie. Tym razem wybór padł na gruszkę w czekoladzie chyba dlatego, że pudełko było najbliżej… Herbatę tę należy zalać wrzątkiem i trzymać w kubku od dwóch do trzech minut – ja, jak zwykle zresztą, trzymałam przez trzy.

            W pudełku znajdują się piramidki z herbatą, które pachną intensywnie gruszkami już po uchyleniu wieczka. Zapach jest bardzo ładny i bardzo naturalny, i wzmaga się po zalaniu torebki wodą. Nie udało mi się wyczuć czekolady, za to pierwsze co mi przyszło na myśl po zaciągnięciu się zapachem, to owoce pieczone z kruszonką i cukrem pudrem – ta herbata pachnie dokładnie tak, jak jesienne gruszki kruszonką…

            Smakiem byłam mile zaskoczona, ponieważ jest bardzo podobny do zapachu. Intensywnie czuć gruszki i tę taką waniliową kruszonkę, którą moja mama dodaje do zapiekanych jabłek. Nie czuć niestety obiecanej czekolady, ale skoro herbata jest smaczna, to nie jest to dla mnie aż takim wielkim problemem.

           
             
Podsumowując: raczej kupię ponownie.
Opakowanie: 3/10 – pudełko z torebkami leżącymi luzem, czyli bez saszetek
Cena: 8/10 – 6.99, w pudełku jest 25 saszetek, czyli 28 gr za sztukę
Zapach: 7/10 – ładny, ale tylko częściowo zgodny z zapowiedzią
Smak na ciepło: 7/10 – dobry, ale też tylko częściowo zgodny z opisem
Smak na zimno: 7/10 – bez zmian

Ocena ogólna: 7/10

3 komentarze:

 1. Gruszkowa i mnie bardzo smakowała. Poczułam czekoladę - przez 2 sekundy, zaraz po zalaniu torebki wrzątkiem. Ale zapach i smak gruszki są bardzo wyraziste i naturalne (gruszka w składzie robi swoje), więc jestem w stanie wybaczyć ten brak. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybaczyć i ja jestem w stanie, ale nie na tym rzecz polega, żeby wybaczać braki mimo obietnic, no! :D

   Usuń
 2. Dobry wieczór!
  Z przyjemnością informuję Cię o II edycji przedwojennego konkursu literackiego „Już nie zapomnisz mnie”. Jeżeli chcesz podszkolić swoje pisarskie umiejętności, a przy okazji coś wygrać, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Mimo że tematyka jest związana z dwudziestoleciem międzywojennym, można napisać opowiadanie w dowolnym klimacie oraz zarówno autorską opowieść, jak i fanfiction. Przewidziane są cenne nagrody, m.in. książki tematyczne, gazety, płyty CD, niespodzianki, ale przede wszystkim jest do wyboru dziesięć książek z różnych gatunków. Zapraszam Cię serdecznie do wzięcia udziału.
  http://www.przedwojenny-konkurs.blogspot.com
  Zapraszam również do wzięcia udziału w zabawach, gdzie także można zgarnąć nagrody książkowe.
  http://www.przedwojenne-zabawy.blogspot.com
  Pozdrawiam ciepło!
  Sovbedlly
  PS. Przepraszam za reklamę.

  OdpowiedzUsuń